روحانی: ترامپ احمق پیغام داد ۴ تا ونتیلاتور به شما می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» ظهر امروز در مراسم افتتاح‌ طرح‌های ملی، با اشاره به نقشه دولت ترامپ برای ایران گفت: می‌گفتند وقتی ایران کالایی را وارد نکند، قحطی می‌شود و آن وقت مردم بیرون می‌آیند و نظام ساقط می‌شود. البته آمریکایی‌ها عقل زیادی ندارند ولی با همین عقل کم طراحی کرده بودند توسط ترامپ، بولتون و پمپئو و افرادی رذلی که در صدر امور بودند.

وی ادامه داد: دلیل عدم موفقیت آمریکا این بود که ما صادرات کالاهای دیگر را جایگزین صادرات نفت کردیم. بازار ما پر از جنس بود، قحطی وجود نداشت البته گرانی بود. جنگ اقتصادی که ترامپ وارد کرد، فشار زیادی به مردم از نظر قیمت و تورم وارد کرد ولی در خود محصول که می‌خواستند قطحی درست کنند، اشتغال ایجاد نشود، بیکاری گسترده باشد، موفق نشده و نتوانستند.  

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> روحانی: کشور را با رشد اقتصادی مثبت به دولت آینده تحویل می‌دهیم

وی افزود: کسی توضیح نمی‌دهد آمریکا چطور شکست خورد و نتوانست ما را به زمین بزند.

روحانی با بیان آنکه شرکت‌های دانش‌بنیان ما را خودکفا کردند، گفت: کرونا که آمد، کسی به ما کیت تشخیص نداد ولی عرض یکی، دو ماه کیت تشخیص را تولید کردیم. در ابتدا، فقط دو آزمایشگاه تشخیص کرونا داشتیم اما اکنون ۴۰۰ آزمایشگاه داریم یعنی در یکسال، ۲۰۰ برابر شد.  ما ماسک می‌خواستیم و به ما نمی‌دادند. ماسک N۹۵ برای بیمارستان می‌خواستیم و هیچ کس به ما نمی‌داد و شرکت‌های دانش بنیان ما آن را تولید کردند. کسی به ما ونتیلاتور نمی‌داد.

روحانی افزود: ترامپ احمق برای ما پیغام داده بود که من حاضرم ۴ عدد ونیتلاتور به خاطر کرونا برای شما بفرستم و ما جواب دادیم که اگر تو ۴۰ ونتیلاتور هم نیاز داری ما برای تو می‌فرستیم و همین شرکت‌های دانش بنیان بودند که در تولید ونتیلاتورها ما را خودکفا کردند. در یک سال و نیم گذشته، تخت‌های آی‌سی‌یو دو برابر شد. اگر این کار نمی‌شد از کرونا و ویروس ترامپ شکست می‌خوردیم. کار بزرگی انجام شد که بخشی از این کار مربوط به صنعت و معدن بود.

27215

مجله مذهبی القاری

درباره ی hjgyik528659

مطلب پیشنهادی

چالش های چینش کابینه/ تندروها و سهم خواهان در دولت سیزدهم چه جایگاهی دارند؟

 چینش کابینه دولت سیزدهم بحث مهم این روزهای سیاسیون و فضای سیاسی کشور است؛ کابینه‌ای …